Upravit stránku

Popis produktu

Přenosné systémy vážení PW-10 jsou využívány jak pro účely kontrolního vážení státními orgány, tak v privátní sféře, kde slouží k namátkovým kontrolám nakládky vozidel v dopravních firmách a průmyslových podnicích. 

Tenké a lehké vážicí zařízení PW-10 spojuje spolehlivost tenzometrických vah s vysokou mobilitou při každodenním provozu. Systém zajišťuje výjimečnou operativnost ve vážení vozidel. Příprava stanoviště zabere jen několik minut a můžete začít vážit. 

Přenosné váhy PW-10 je možné použít téměř kdekoliv, snadno a rychle.


Konstrukce

Základní komponentou vážního systému PW-10 jsou tenzometrické vážící plošinky, odkud je signál veden přes jednotku interface obsahující vyhodnocovací elektroniku a akumulátorový zdroj do PC (notebooku), kde jsou data zpracována, zobrazena a případně vytisknuta na tiskárně.
Váhy umožňují celoroční činnost a jsou nezávislé na vnějším napájecím zdroji po dobu až 60 hodin. Jsou vybaveny zvýšenou antikorozní ochranou.

Schéma zapojení systému při vážení


Fotogalerie

1
2
3
4

Software

Váhy jsou standardně, tj. bez dalších poplatků, vybaveny PC, z kterého je možné tisknout a neomezeně archivovat protokoly o vážení. V softwaru jsou implementovány v základní ceně výrobku pokročilé funkce ulehčující celý proces vážení vozidel a další užitečné nástroje včetně rozsáhlé správy dat, exportů a reportování.

Váhy jsou také vybaveny i režimem vážení vozidel za jízdy (WIM) umožňující rychlé roztřídění vozidel na potenciálně přetížená a na ty ostatní. Tím je možné provozovat kontrolní činnost vážení nejen v blízkosti stacionárních vysokorychlostních dynamických vah zabudovaných do vozovky, ale kdekoli jinde, např. tam, kde vzniká podezření na přetěžování vozidel. To výrazně zvyšuje efektivitu vážení jako takového a umožňuje odhalit více přestupců než jen prostřednictvím namátkové činnosti. 

Software je optimalizován dle požadavků státních orgánů v ČR, tj. Policie České republiky nebo Celní správy.


Technická specifikace

Váživost na nápravu vozidla500 - 20 000kg
Ověřovací dílek "e" /nastavitelná dílek plošinky "d"20kg,/ 10, 20, 50kg
Třída přesnosti při statickém vážení IIII
Třída přesnosti při statickém vážení vozidla za jízdy dle OIML 2
Rozměry, hmotnost vážicí plošinkyd x š x v: 76 x 58 x 2cm, 23.6kg
Teplotní rozsahod -10°C do +40°C
Maximální celková hmotnost/ délka vozidla/ počet náprav

 neomezeno

Rychlost jízdy při vážení za jízdy (WIM) 1 - 5 km/h
Schválení typu měřidla metrologickými instituty

obchodníí /kontrolní vážení


Rozšíření systému o další funkce a příslušenství

Přenosné váhy PW-10 je možné rozšířit o další příslušenství dle vašich požadavků:


Praktické využití

Zvažujete, zda se tento produkt hodí pro váš provoz? Zde je malá inspirace pro typické využití přenosných vah PW-10:

Vhodný způsob měření a z něj plynoucí typ vah závisí na typu váženého objektu. Přenosné váhy jsou určeny pro občasné převažování při kontrolním převažování na silnicích i v průmyslových provozech. Lze je účelně využít k ověření hmotnosti nadrozměrných vozidel např. Belaz či u speciálních nástaveb. Přenosné váhy lze využít i  ve stanicích technické kontroly (STK) či při výrobě nákladních vozidel či autobusů. Vážicí plošinky jsou pak umístěny v rozměrově odpovídajícím žlábku. Vážení je možné v tomto případě provádět i bez vyrovnávacích rohoží.


Soubory ke stažení