Upravit stránku

Popis produktu

Dynamické přejezdové váhy VM-1.2 pro vážení vozidel za jízdy při nízkých rychlostech (LS WIM) od společnosti TENZOVÁHY znamenají revoluční změnu ve způsobu vážení nákladu v logistických areálech, spedicích, skládkách odpadů, stavebních a těžebních provozech, stejně jako při kontrolním vážení na silnicích a dálnicích, tj. všude tam, kde vyniknou jejich nízké provozní náklady, rychlost vážení vozidel a vysoká spolehlivost v náročných provozních podmínkách.

Systémy vážení VM-1.2 jsou určeny pro zjištění celkové hmotnosti nákladu i zatížení jednotlivých náprav vozidla či jejich skupin přímo za jízdy.

Vozidla jsou vážena po nápravách při přejezdu přes můstek, vážení je automaticky vyhodnoceno a zpracováno počítačem. Jejich provoz je často bezobslužný - ovládaný řidiči vozidel pomocí čipových karet.

Váhy jsou certifikovány pro obchodní i kontrolní vážení.


Konstrukce

Váhy se instalují do ocelového rámu o výšce 250 mm, který je zapuštěn do příjezdové komunikace. Tím, že vážicí můstek není v základu ukotven, je možno jej kdykoliv jednoduše vyzvednout vysokozdvižným vozíkem a po vyčištění základu či provedené údržbě jej uložit zpět a dál provozovat bez nutnosti rekalibrace odborným servisním pracovištěm. Značně se tak usnadňuje a zlevňuje pravidelná údržba vah. Prefabrikovaný betonový základ s předinstalovaným rámem včetně topného kabelu významně urychluje instalaci. Prefabrikát je konstruován pro odtok dešťové vody.

Standardní součástí rámu bývá topný kabel vyhřívání, který zabezpečuje spolehlivý provoz v zimních měsících, kdy váhy takto nevybavené mohou trpět podmrzáním základu. Teplota v rámu je samočinně regulována. Vytápění je automaticky zapínáno při mínusových teplotách.


Fotogalerie

1
2
3
4
5

Software

Vážicí systém poskytuje v reálném čase uživateli informaci o okamžité hmotnosti vozidla, veškerá data o jejich provozu včetně statistik, trendů a možných extrémních kombinací při vážení. Komfortní software umožňuje vedle přehledné evidence vozidel, materiálů a dopravců i generování faktur, bilancí a exportu dat do návazných informačních systémů podniku. 


Technická specifikace

Parametr

Hodnota

Ověřovaný rozsah váživosti můstku (jedné nápravy vozidla) Min - Max 400–20,000 kg
Bezpečné přetížení na nápravu30,000 kg
Počet vážených náprav, celková hmotnost, celková délka vozidlaneomezená
Dílek váhy „d” při statickém i dynamickém vážení za jízdy5 / 10 / 20 kg
Ověřovaný dílek „e” při statickém / při dynamickém vážení za jízdy20 / 20 kg
Rychlost jízdy při vážení za jízdy (WIM)1–6 km/h
Nejvyšší rychlost přejezdu přes můstky10 km/h
Max. průměr pneumatiky váženého vozidla1.800 mm
Nejmenší rozlišitelný rozvor náprav vozidlaod 850 mm

Třída přesnosti při vážení vozidla za jízdy dle OIMR134 (max. povolená chyba při ověření / v provozu)

(+/- 0.5 %, +/-1 %)
Třída přesnosti při statickém vážení dle ČSN EN 45 501III
Průjezdný profil můstku3.200 mm
Ochrana proti korozizinkově galvanizováno
Materiál senzorůnerezová ocel
Ochrana proti korozivyhřívání rámu vah
Certifikát o schválení typu měřidla vydaný Českým metrologickým institutemTCM 128/97-2590+R1

Rozšíření systému o další funkce a příslušenství

Systém vážení VM-1.2 je možné rozšířit o další příslušenství dle vašich požadavků:

Betonový prefabrikát pro snažší instalaci
Betonový prefabrikát pro snazší instalaci
Elektrické vytápění můstku
Elektrické vytápění můstku
Komunikace s dispečerským pracovištěm

Komunikace s dispečerským pracovištěm

Venkovní displej pro pohodlné čtení údajů vážení
Venkovní  displej pro pohodlné čtení údajů vážení
Semafor
Signalizační zařízení
Automatická závora
Automatické závory
Set pro automatické vážení
Set pro automatické vážení
Přehledová kamera
Přehledové kamery
Set pro automatické čtení registračních značek
Set pro automatické čtení registračních značek

Praktické využití

Zvažujete, zda se tento produkt hodí pro Váš provoz? Zde je malá inspirace pro typické využití systému pro dynamické vážení za jízdy:

Dynamické přejezdové nápravové váhy se velmi dobře uplatňují v náročných provozních a klimatických podmínkách - ve stavebních provozech, lomech, pískovnách, na skládkách odpadů apod., tedy tam, kde cena za tunu váženého produktu dosahuje řádově stokorun. Na nápravových vahách lze zjistit nejen celkovou hmotnost vozidla, tak jako u mostových vah, ale i hmotnosti jednotlivých náprav a dalších limitů v souladu s vyhláškou MD č. 341/2002 Sb., jejichž překročení může stát řidiče peníze i body při kontrolním vážení během silniční kontroly. Výhodou těchto vah jsou malé rozměry vážního mostu - 0,8m x 3m. Je-li k tomu vážní zóna kolem váhy uzpůsobena, lze na vahách této koncepce zvážit jakkoliv dlouhou jízdní soupravu. Malý a lehký vážní můstek znamená též jednodušší instalaci i údržbu. Například čištění základu vah pak může provádět i zaškolený uživatel bez přítomnosti servisního technika a bez potřeby jeřábu.


Soubory ke stažení

Mapa využitípdf1.96 MB